آداب و رسوم هدیه دادن در کشور های مختلف

آداب و رسوم هدیه دادن در کشور های مختلف

قصد داریم تا در این مقاله، به معرفی آداب و رسوم کشور های مختلف در زمینه ی هدیه دادن بپردازیم. اگر علاقه دارید که بیشتر در این زمینه بدانید، خواندن ادامه ی مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

هدف از هدیه دادن چیست؟

فرقی نمی کند که اهل کدام کشور باشید. چون در هر صورت هدیه دادن، محبت، احترام و علاقه ی شما به فرد مقابل را نشان می دهد.

نکته ای که وجود دارد، آداب و رسوم مختلف هدیه دادن در کشور ها می باشد  که در ادامه بیشتر راجع به آن توضیح خواهیم داد.

۱)رسومات چینی ها :

رسومات چینی ها در هدیه دادن، تفاوت بسیاری با کشور ما دارد.

 جالب است بدانید که اگر به یک چینی هدیه بدهید، آن را قبول نمی کند. بنابراین باید با عشق و علاقه اصرار کنید تا شاید بعد از سه بار بالاخره راضی شوند تا آن را از شما بگیرند.

رسم دیگر چینی ها این است که  کادو را در مقابل چشمان فردی که آن را تهیه کرده، باز نمی کنند و این کار را به زمان دیگری موکول می کنند. همچنین برای آن ها مهم است که چگونه کادو را تقدیمشان می کنید.

۲) رسومات ژاپنی ها :

مردم ژاپن علاقه ی زیادی به هدیه دادن دارند و در مناسبت های مختلفی مثل تولد، عروسی، مهمانی و سایر مناسبت ها این کار را انجام می دهند. فرد مقابل هم در جواب هدیه ای که دریافت کرده، چیزی می خرد و آن را برای فرد مورد نظر می فرستد. ارزش مادی این هدیه اصلا مهم نیست و به عنوان تشکر و احترام، برای شخص مقابل تهیه می شود.

۳) رسومات مصری ها :

اگر یک مصری برای اولین بار به منزل کسی برود، به عنوان هدیه از میوه یا شیرینی استفاده می کند. نکته ی مهمی که حتما باید به آن توجه کنید این است که، هیچ وقت با دست چپ به آن ها هدیه ندهید و این کار را با دست راست انجام دهید.

از کاغذ های رنگی زیبا با طرح های متنوع استفاده کنید و هدیه ی خود را کادو پیچی کنید.  همچنین توجه داشته باشید که هنگام تقدیم آن به شخص مورد نظر، این کار را با احترام انجام دهید.

لازم به ذکر است که مصری ها نیز مانند مردم چین، عادت ندارند که کادو را در همان لحظه باز کنند و ترجیح می دهند این کار را در زمان بهتری انجام دهند. البته اگر هدیه ی دریافتی میوه یا دسر باشد، در لحظات اول دریافن هدیه، آن را می گشایند.


۴) رسوم ترکیه ای ها :

در کشور ترکیه نیز، آداب و رسوم مخصوص به ازدواج رایج است.

بیشتر ترکیه ای ها از انواع شیرینی جات مخصوص مثل باقلوا برای هدیه دادن استفاده می کنند. 

مردم این کشور رسم دارند که در مراسم ازدواج و عروسی ها، از زیورآلاتی مثل طلا به عنوان هدیه برای عروس و داماد استفاده کنند.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که، آن ها معمولا در اولین دیدار خود با فرد مقابل، برای او هدیه ای آماده می کنند. اما آن ها عادت ندارند که باز کردن هدیه را به زمان دیگری موکول کنند. بلکه این کار را در همان لحظه انجام می دهند.

۵) رسومات هندی ها :

مردم هند نیز، رسومات مختص به خود را دارند. آن ها نیز، مانند مردم سایر کشور ها در مناسبت ها و ایام خاص، برای عزیزان خود هدیه ای تهیه می کنند و آن را با احترام به فرد مقابل تقدیم می کنند.


قصد داشتیم تا در این مقاله، شما را با آداب و رسوم هدیه دادن در چند کشور مختلف آشنا کنیم. امید است که خواندن مطالب برای شما سودمند بوده باشد.